خبرگزاری تسنیم – دولت ۵ عامل برای ایجاد شرایط بهتر در کشور را جدی بگیرد/شورای عالی گردشگری چه می‌کند؟

خبرگزاری تسنیم – دولت ۵ عامل برای ایجاد شرایط بهتر در کشور را جدی بگیرد/شورای عالی گردشگری چه می‌کند؟حیدر ابراهیم‌بای سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره رونکرد کنونی سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت در حوزه گردشگری کلان کشور اظهار داشت: مهمترین مسئله ما در گردشگری، سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت است و با توجه به استعدادی که کشور دارد زمینه‌های بسیاری از نظر پروژه‌های مشترک با سرمایه گذاران بین المللی و داخلی در خصوص گردشگری وجود دارد منتها متاسفانه دولت در سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت تا به حال نتوانسته ماهیت فرابخشی امر گردشگری را درک کند.

گردشگری جایگزین نفت

وی ادامه داد: اگر بناست ما گردشگری را جایگزین نفت کنیم یا در تکمیل درآمدهای نفتی بتوانیم با مشارکت ملی و برانگیختن مشارکت جامعه محلی در جهت ایجاد اشتغال، درآمدزایی، عدالت گستری، فقرزدایی، حفظ محیط زیست و ایجاد شرایط بهتر در کشور استفاده کنیم راهکار آن این است که دولت در سیاستگذاری‌ها و برنامه ریزی‌های خود تجدید نظر کند.

پیشنهادی برای خانم رئیس

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی درباره پیشنهاد خود به رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی گفت: بنده پیشنهادم برای رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی این است که شورای عالی گردشگری را جدی بگیرد و از شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان مهمترین تشکیلات سیاست گذاری و برنامه ریزی و به کار گرفتن سایر استعدادهای کشور استفاده کند. این امری است که متاسفانه علیرغم اینکه قانون مصوب مجلس است و مجلس در سال ۸۲ تصویب کرده نادیده گرفته شده و تا به حال روسای سازمان نتوانستند از این ظرفیت بالا در جهت ایجاد یک عزم ملی و کلان سیاست گذاری و برنامه ریزی استفاده کنند.

شورای عالی گردشگری را جدی بگیرید

ابراهیم‌بای سلامی در توضیح عملکرد شورای عالی گردشگری عنوان کرد: کما اینکه شورای عالی گردشگری داریم ولی متاسفانه دستور کارهایی که موجود است بسیار ضعیف بوده و در سطح اداری است و شورا نتوانسته مسائل کلان کشور در امر گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی را در دستور کار خود قرار دهد و از این ظرفیت که این جلسات با حضور رییس جمهور یا معاون اول وی و حضور ۱۱ عضو کابینه برگزار می‌شود استفاده لازم را تا به حال نکرده است.

انتهای پیام/Source link

درباره نویسنده

News

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved