• سال نو مبارک

خبرگزاری تسنیم – دولت ۵ عامل برای ایجاد شرایط بهتر در کشور را جدی بگیرد/شورای عالی گردشگری چه می‌کند؟حیدر ابراهیم‌بای سلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره رونکرد کنونی سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت در حوزه گردشگری کلان کشور اظهار داشت: مهمترین مسئله ما در گردشگری، سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت است و با توجه به استعدادی که کشور دارد زمینه‌های بسیاری از نظر پروژه‌های مشترک با سرمایه گذاران بین المللی و داخلی در خصوص گردشگری وجود دارد منتها متاسفانه دولت در سیاست گذاری، برنامه ریزی و مدیریت تا به حال نتوانسته ماهیت فرابخشی امر گردشگری را درک کند.

گردشگری جایگزین نفت

وی ادامه داد: اگر بناست ما گردشگری را جایگزین نفت کنیم یا در تکمیل درآمدهای نفتی بتوانیم با مشارکت ملی و برانگیختن مشارکت جامعه محلی در جهت ایجاد اشتغال، درآمدزایی، عدالت گستری، فقرزدایی، حفظ محیط زیست و ایجاد شرایط بهتر در کشور استفاده کنیم راهکار آن این است که دولت در سیاستگذاری‌ها و برنامه ریزی‌های خود تجدید نظر کند.

پیشنهادی برای خانم رئیس

مدیرعامل هلدینگ گردشگری تأمین اجتماعی درباره پیشنهاد خود به رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی گفت: بنده پیشنهادم برای رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی این است که شورای عالی گردشگری را جدی بگیرد و از شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری به عنوان مهمترین تشکیلات سیاست گذاری و برنامه ریزی و به کار گرفتن سایر استعدادهای کشور استفاده کند. این امری است که متاسفانه علیرغم اینکه قانون مصوب مجلس است و مجلس در سال ۸۲ تصویب کرده نادیده گرفته شده و تا به حال روسای سازمان نتوانستند از این ظرفیت بالا در جهت ایجاد یک عزم ملی و کلان سیاست گذاری و برنامه ریزی استفاده کنند.

شورای عالی گردشگری را جدی بگیرید

ابراهیم‌بای سلامی در توضیح عملکرد شورای عالی گردشگری عنوان کرد: کما اینکه شورای عالی گردشگری داریم ولی متاسفانه دستور کارهایی که موجود است بسیار ضعیف بوده و در سطح اداری است و شورا نتوانسته مسائل کلان کشور در امر گردشگری و میراث فرهنگی و صنایع دستی را در دستور کار خود قرار دهد و از این ظرفیت که این جلسات با حضور رییس جمهور یا معاون اول وی و حضور ۱۱ عضو کابینه برگزار می‌شود استفاده لازم را تا به حال نکرده است.

انتهای پیام/Source link

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved