خبرگزاری تسنیم – آقای هاشمی رفسنجانی مبارز، کاتب، مولف و مدیر بود

خبرگزاری تسنیم – آقای هاشمی رفسنجانی مبارز، کاتب، مولف و مدیر بودحجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر رشاد در حاشیه مراسم بدرقه پیکر آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» درباره شخصیت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: آقای هاشمی رفسنجانی دارای ویژگی‌های بسیار مناسب و کم‌نظیری بودند که همانند ایشان را کمتر در تاریخ دیده‌ایم.

وی ادامه داد: مرحوم هاشمی رفسنجانی ضمن اینکه یک  شخصیت مبارز بود طی سالهای طولانی پای آرمانهای که از امام(ره) الهام گرفته بود ایستاد و در عین حال از مسائل فرهنگی هم غافل نشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کارکردهای فرهنگی آقای هاشمی رفسنجانی عنوان کرد: آقای هاشمی رفسنجانی به کار تالیف نیز اهتمام ویژه‌ای داشت؛ آن مرحوم در زمینه تفسیر نیز کار ارزشمندی را انجام داد؛ مجموعه تفسیر راهنمای وی تفسیری خاص بود و انصافاً یک شیوه نوعی را در طبقه‌بندی مفاهیم قرآن ابداع کرد که شاید برخی تفاسیر جدید که در این ایام نوشته شده متاثر از سبک آن مرحوم بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین رشاد خاطرنشان کرد: آثاری همانند امیرکبیر یا فلسطین آقای هاشمی رفسنجانی نیز کتابهای خط‌گشا و ماندگار محسوب می‌شود و تمامی این آثار در محیط حوزه و برای طلاب جوان مفید و مورد توجه است.

وی افزود: آقای هاشمی رفسنجانی در دوران حیات خود نشان داد که هم اهل مبارزه و هم اهل قلم است و توانمندی‌های آن مرحوم بر کسی پوشیده نیست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام به غیر از تالیف و مبارزه در زمینه مدیریت نیز فردی توانمند بود؛ ایشان در مدیریتهای عالی نظام همچون اداره مجلس، دولت، اداره جنگ و مجمع تشخیص مصلحت نظام توانمندی خود را بروز داد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رشاد گفت: نبود و درگذشت هر شخصیت از بزرگان ما باعث خلأ می‌شود که خصوصیات آن شخصیت اقتضاء می‌کند و در زمینه رحلت رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام هم اینگونه است.

وی تصریح کرد: انشاءالله خداوند این خلأها را پر کند و ایشان را با اهل بیت عصمت و طهارت (ع) محشور گرداند.

انتهای پیام/Source link

درباره نویسنده

News

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved