خبرگزاری تسنیم – لزوم گنجاندن الزامات ترویج وقف در برنامه ششم توسعه

خبرگزاری تسنیم – لزوم گنجاندن الزامات ترویج وقف در برنامه ششم توسعهبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ محمد اسماعیل سعیدی درباره تشکیل فراکسیون وقف در مجلس دهم اظهار کرد: فراکسیونها مجموعه‌هایی غیر رسمی بوده و جزو تشکیلات رسمی مجلس به حساب نمی‌آیند و مسئولیت اصلی تصمیم‌گیری در حوزه‌های مانند وقف و موقوفات بر عهده کمیسیون فرهنگی مجلس است و ارتباط این کمیسیون با سازمان اوقاف و امور خیریه می‌تواند موثر باشد.

وی با بیان اینکه هنوز زمان زیادی از تشکیل فراکسیونها نگذشته و احتمال تشکیل فراکسیون وقف در مجلس فعلی نیز وجود دارد، تصریح کرد: نبود فراکسیون وقف آسیبی به روند پیگیری مطالبات حوزه اوقاف و امور خیریه در کمیسیون فرهنگی مجلس دهم وارد نمی‌کند و اعضای این کمیسیون توجه ویژه‌ای به این سنت حسنه و مطالبات فعالان این حوزه چه در نهادهای دولتی و چه نهادهای مردمی خواهند داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به  مشکلات موجود در حوزه اوقاف و امور خیریه افزود: مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که حل کردن این مشکلات در دستور کار کمیسیون فرهنگی در جلسات آتی قرار خواهد گرفت.

سعیدی با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه نقش موثری در انعکاس مطالبات این حوزه به کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دارد، تاکید کرد: مسئولان سازمان اوقاف و امور خیریه می‌توانند با حضور در جلسات کمیسیون فرهنگی و ایجاد ارتباط با نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتقال نظرات و دیدگاه‌های خود در ارتباط با حوزه وقف بپردازند.

وی درباره جایگاه وقف در برنامه ششم توسعه گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید درباره موضوعاتی که در برنامه ششم توسعه در حوزه وقف مورد توجه قرار می‌گیرد، اطلاعاتی ارائه کنند که در این زمینه سازمان اوقاف می‌تواند کمکهای فراوانی در انتقال اطلاعات این حوزه داشته باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه در مجلس تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: مطالبات سازمان اوقاف و امور خیریه باید به اطلاع اعضای این کمیسیون رسانده شود و این موارد از سوی نمایندگان در برنامه ششم توسعه گنجانده خواهد شد.

سعیدی یکی از نکات مهمی که باید در برنامه ششم توسعه درباره وقف گنجانده شود را نهادینه کردن اصل این سنت حسنه در جامعه با اتکا به روشهای مختلف دانست و یادآور شد: این ماده واحده در صورت ایجاد می‌تواند به احیای فرهنگ وقف در بین مردم و سطوح مختلف جامعه کمک کند و این جزو ضروریات محسوب می‌شود.

انتهای پیام/Source link

درباره نویسنده

News

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved