خبرگزاری تسنیم – «صندوق نوآوری و شکوفایی» ۶۶۰ میلیارد از صندوق توسعه ملی سرمایه می‌گیرد

خبرگزاری تسنیم – «صندوق نوآوری و شکوفایی» ۶۶۰ میلیارد از صندوق توسعه ملی سرمایه می‌گیردبه گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، دولت در لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ از محل منابع حاصل از استفاده صندوق توسعه ملی، رقمی را برای افزایش سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص داده است.

در راستای اجرای اصل ۱۲۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ پنجم آبان ۸۹ قانون حمایت از شرکتها و موسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که در ماده ۵ این قانون ذکر شده صندوقی تحت عنوان صندوق نوآوری و شکوفایی وابسته به شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری و زیر نظر رئیس شورا تاسیس شود.

با گذشت چند سال از راه‌اندازی این صندوق، سرانجام این صندوق تا سال گذشته پس از ارزیابی بیش از یک هزار و ۲۰۰ طرح، در حدود ۲۲۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب کرد.

مطابق ماده پنج قانون مذکور، در راستای تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و فناوری‌محور و تکمیل زنجیره ایده تا بازار، نهادی مالی به نام صندوق نوآوری و شکوفایی در اواخر سال ۱۳۹۱ تاسیس شده است، این صندوق به منظور تجاری‌سازی نوآوریها و اختراعات، کاربردی کردن دانش و دستاوردهای پژوهشی و تکمیل زنجیره ایده، محصول، بازار از شرکتهای دانش‌بنیان پشتیبانی و حمایت کرده و خدمات مالی و اعتباری از جمله کمک، تسهیلات و مشارکت برای آنها تامین می‌کند.

به طور کلی هدف نهایی صندوق نوآوری و شکوفایی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای کمک به رونق اقتصادی کشور از طریق حوزه‌های دانش‌بنیان و فناوریهای برتر است.

با این حال، از محل منابع صندوق توسعه ملی کشور نیز برای افزایش سرمایه این صندوق در سال آینده بودجه‌ای در نظر گرفته شده که در بخش عمومی ـ ملی ۶۶۰ میلیارد تومان است.

از این محل رقمی برای بخش اختصاصی در نظر گرفته نشده است.

انتهای پیام/Source link

درباره نویسنده

News

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved