خبرگزاری تسنیم – دستگاه‌ها به وظایفشان در حوزه جوانان کمتر پرداخته‌اند

خبرگزاری تسنیم – دستگاه‌ها به وظایفشان در حوزه جوانان کمتر پرداخته‌اندبه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ سید جواد رضوی در جلسه سیاست‌گذاری و هماهنگی برگزاری نخستین کنگره ملی مدیریت امور جوانان اظهار کرد: رویکرد اصلی برگزاری این کنگره هماهنگی بین دستگاه‌های مرتبط با امور جوانان، تنظیم رویکرد یکپارچه برای سیاستگذاری در حوزه مدیریت امور جوانان و ایجاد نگرش مثبت‌اندیشی به جوانان نسبت به دستگاه‌هاست.

وی افزود: مخاطبان اصلی و شرکت‌کنندگان در این کنگره مقامات عالی دولتی، نمایندگان ۲۵ دستگاه ملی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مدیران ستادهای استانی ساماندهی امور جوانان سراسر کشور، مدیران و کارشناسان ارشد وزارت ورزش و جوانان و وزارتخانه‌های مرتبط، صاحب‌نظران، اندیشمندان و اساتید دانشگاهی همچنین نمایندگان منتخب سازمان های مردم نهاد جوانان سراسر کشور است.

مدیرکل هماهنگی و ساماندهی امور جوانان پیش‌بینی برگزاری این برنامه را پیش از آغاز سال جدید دانست و اظهار کرد: محورها و موضوعات اصلی در این کنگره شامل فضای مجازی و رسانه، آسیب‌های اجتماعی، ازدواج و تحکیم خانواده، سلامت و بهداشت، اوقات فراغت، مشارکت اجتماعی، فرهنگ هنر و گردشگری، توانمندسازی و ارتقاء مهارت، اشتغال جوانان و اقتصاد مقاومتی و سیاستگذاری و برنامه‌ریزی امور جوانان است که همگی با محوریت جوان ارائه می‌شود.

رضوی همچنین ضمن اشاره به تاریخچه شکلگیری حوزه جوانان عنوان کرد: همواره در تمامی مقاطع چه در ابتدای تشکیل حوزه جوانان که به صورت دبیرخانه بوده است و چه در زمان حال که بخشی از یک وزارتخانه است چالش‌هایی از قبیل لزوم همگرایی در دستگاه‌های اجرایی به منظور بهره‌گیری از ظرفیت همه دستگاه‌ها و برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی جهت اجرای برنامه‌ها و تحقق اهداف برای مسئولین این حوزه وجود داشته است که اکنون معاونت ساماندهی امور جوانان در ادامه فعالیت‌های پیوسته قبلی و در راستای اهداف عالی دولت تدبیر و امید در نظر دارد این کنگره را با رویکرهای ذکر شده برگزار کند.

وی به دستگاه‌هایی ‌همچون وزارت کشور، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مجلس شورای اسلامی، وزارت آموزش و پرورش و… اشاره و تصریح کرد: دستگاه‌های بسیاری در برگزاری این کنگره مشارکت دارند که انتظار می‌رود مشارکت، حمایت و اطلاع‌رسانیهای لازم در این خصوص را داشته باشند.

رضوی در انتها با اشاره به اینکه دبیرخانه کنگره چهار ماه پیش با تشکیل کمیسیونهای تخصصی کار خود را آغاز کرده است، گفت: آسیب‌شناسی از فعالیتها و فرآیندهای امور جوانان نشان می‌دهد که دستگاه‌ها بر وظایفشان در حوزه جوانان کمتر پرداختند.

انتهای پیام/Source link

درباره نویسنده

News

CONTACT US


Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.
Address:

1232 Westley Ave Street
907 WP Theme, Webcreations907
99201-1 887-33

Phone:

1+(999)-323-0202
1+(777)-444-6565 FAX

Hours:

Mon-Fri 5am - 11pm
Sat-Sun 3am - 8am

Nemo enim ipsam voluptatem quia voluptas sit aspernatur aut odit aut fugit, sed quia consequuntur magni dolores eos qui ratione voluptatem sequi nesciunt.

© 907 Parallax Theme ~ 2016 All Rights Reserved